Біографії правління МГО "Рівненського земляцтва"

Кравчук Л.М.Кравчук Леонід Макарович депутат Верховної Ради України.  Перший президент незалежної України. Президент МГО «Рівненське земляцтво».

Народився 10 січня 1934 р. у с. Великий Житин Рівненської області. Дружина - Кравчук Антоніна Михайлівна, доцент економічного факультету Київського університету ім. Т.Г. Шевченка. Має сина Олександра. Освіта вища, закінчив Рівненський кооперативний технікум, Київський університет ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «економіст, викладач політекономії» (1958 р.). Закінчив аспірантуру Академії суспільних наук при ЦК КПРС (1970 р.). Кандидат економічних наук (1970 р.). Тема дисертації: «Сутність прибутку при соціалізмі та його роль у колгоспному виробництві». Працював викладачем політекономії Чернівецького фінансового технікуму (1958-1960 рр.), консультантом-методистом, лектором Будинку політпросвіти, помічником секретаря, завідувачем відділу пропаганди та агітації Чернівецького ОК КПУ (1960-1967 рр.), завідувачем сектора перепідготовки відділу організаційно- партійної роботи, інспектором, помічником секретаря ЦК, першим заступником завідувача відділу (1970 р.), завідувачем відділу пропаганди та агітації ЦК КПУ (1980 р.), завідувачем ідеологічного відділу ЦК КПУ (1988-1989 рр.), секретарем ЦК КПУ з ідеологічної роботи. У 1989-1990 рр. був кандидатом у члени Політбюро ЦК КПУ, з 1990 р. - членом Політбюро, другим секретарем ЦК КПУ, в 1990-1991 рр. - Головою Верховної Ради УРСР, Головою Верховної Ради України.У серпні 1991 р. заявив про вихід із КПРС. Президент України (1991-1994 рр.). До 1996 р. - президент Фонду сприяння мистецтву України. З 1997 р. - голова Державної комісії з проведення в Україні адміністративної реформи. З 1998 р. - член Комітету у закордонних справах і зв'язках із СНД, член Політбюро СДПУ(о), співголова Всеукраїнського об'єднання демократичних сил «Злагода». Народний депутат України. З 2000 р. - президент Українського муніципального клубу. Почесний доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія» (з 1998 р.). Автор книг: «Держава і влада: досвід адміністративної реформи» (2001 р.); «Маємо те, що маємо» (2002 р.); «Одна Україна, єдиний народ» (2010 р.). Почесний Президент Міжнародного громадського об'єднання «Рівненське земляцтво». Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (1996 р.), IV ступеня (1999 р.), III ступеня (2004 р.), II ступеня (2007 р.). Герой України, нагороджений орденом Держави за видатний особистий внесок в становлення і розвиток незалежної Української держави, багатолітню активну політичну і громадську діяльність (2001 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004 р.). Кавалер Великого хреста ордена Святого Станіслава (1999 р.) Захоплення - шахи.

Якимчук М.А.Якимчук Микола Андрійович  голова Міжнародного громадського об’єднання «Рівненське земляцтво», член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, директор Центру менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю ІГН НАН України, завідувач кафедри геоінформатики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка

Микола Андрійович Якимчук народився 31 липня 1954 року у с. Суйми, Здолбунівського району Рівненської області в селянській родині. Завдяки природним математичним здібностям пройшов конкурс на навчання у Києві. 1968–1971 рр. – учень Республіканської фізико-математичної школи-інтернату при Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка; випускник геологічного факультету (1976), механіко-математичного факультету (1983) Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, Міжнародного інституту менеджменту (1995). Отримуючи багаж знань і набираючись практичного досвіду, проходить шлях від аспіранта до члена-кореспондента Національної академії наук України.

М.А. Якимчук – відомий вчений, основні напрямки наукових інтересів якого поширюються в спектр фундаментальних досліджень та перспективних прикладних розробок в геологічній галузі, в тому числі нафтогазовій геології на основі комп’ютерних технологій і сучасних методів обробки та інтерпретації геолого-геофізичної інформації.

Володіючи питаннями менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю,  Микола Андрійович зробив значний внесок у впровадження  інформатизації природничих наук в Україні. Ним успішно розробляються теоретичні основи та методологічні принципи наукової дисципліни геоінформатики. Він прикладає багато зусиль для поширення геоінформатики в Україні і як засновник та президент ГО “Всеукраїнська асоціація геоінформатики”, а також голова Київського осередку Європейської асоціації  інженерів геологів та геофізиків (EAGE). Під його керівництвом уперше за всю історію діяльності цих осередків за підсумками роботи в 2010 р. Київський осередок виборов 1-е місце.

М.А. Якимчук постійно активізує визнання національної науки світовою. Участь в актуальних наукових дискусіях, обмін інформацією з колегами з інших країн ідея, що була успішно реалізована ним завдяки проведенню щорічної міжнародної конференції з геоінформатики. Цей захід відкрив шлях до наукової кооперації геовчених, інтегрування України в міжнародні структури та глобальний інформаційний простір. Микола Андрійович пристрасний популяризатор наукових досягнень українських фахівців, він представляв нашу країну на багатьох міжнародних наукових форумах, конгресах, конференціях та виставках, що проводяться EAGE .

М.А.Якимчук із захопленням займається виховною і педагогічною роботою (має більше 20 років педагогічного стажу). Очолюючи кафедру геоінформатики на геологічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, сприяє позитивній динаміці еволюції геологічної освіти на базі нових знань. Приділяє велику увагу науково-організаційній діяльності, є заступником  голови спеціалізованої  вченої ради по захисту докторських дисертацій зі спеціальності “геологічна інформатика”, голова постійно діючої комісії з питань інформатизації та менеджменту відділення наук про Землю НАН України, головний редактор академічного журналу “Геоінформатика” та збірника наукових праць “Теоретичні та прикладні аспекти геоінформатики”.

М.Якимчук є автором понад 550 наукових робіт, в тому числі 12 монографій, 30-ти науково-методичних і навчальних праць, наукових статей, брошур, препринтів тощо.   М.А.Якимчуком у співавторстві з В.В.Калюжною видано посібник з англійської мови для аспірантів і науковців в галузі геології та геофізики «GeoEnglish» (2010), російсько-англійський варіант у Європі (EAGE) та українсько-англійський  в Україні.

Невід’ємною рисою Миколи Андрійовича є патріотичне ставлення до своєї країни. Святе відчуття Батьківщини і рідної Землі у нього починається саме з рідного краю, свого села, своєї хати, де він народився і виріс, де пройшло його дитинство. Постійне бажання робити та накопичувати добро, дбати про збереження традицій та культуру своєї Малої Батьківщини, популяризувати своїх земляків та їхні здобутки, допомагати рідній області народжує ідею створення Міжнародного громадського об’єднання “Рівненське земляцтво” в м. Києві, одним з організаторів якого він є.

М.А.Якимчук – особистість з широким колом інтересів: цікавиться інформаційною психологією (соціонікою) та філософією, є одним з небагатьох вчених нової генерації, що вільно спілкується англійською мовою. Його вирізняють аналітичний розум, феноменальна пам’ять, шалена працездатність та самовідданість справі, якою він займається, перегортаючи величезні пласти інформації, він постійно професійно вдосконалюється.

У колі сім’ї має міцну  підтримку  дружини і двох синів.

Микола Якимчук – людина слова, діла, вчинку з гострим чуттям руху часу. Він саме той збурювач, що подає сигнал подібно «планетарній пульсації». Схильний до сприйняття всього нового, Микола Андрійович несе нові ідеї, концепції й прогрес у розвиток науки та особистості.

 

Ващук С.М.Ващук Святослав Михайлович – виконавчий директор Міжнародного громадського об’єднання  “Рівненське земляцтво” в м. Києві.

Заслужений працівник культури України

Народився 9 липня 1951 року в с. Привітне Млинівського району Рівненської області.

Батько – Ващук Михайло Маркович. Мати – Ващук (Ярмоленко)  Олександра Артемівна. Дружина – Наталія Василівна, лікар-терапевт. Донька Вікторія – артистка балету ансамблю пісні й танцю Північного флоту (Росія).  Син Юрій – старший державний податковий інспектор ГНАУ.

Після закінчення Млинівської середньої школи № 1 приїхав до м. Києва і продовжив навчання в кораблебудівному училищі при заводі “Ленінська кузня”. У 1970–1972 рр. проходив строкову службу в м. Полтаві. Після демобілізації чотири роки працював слюсарем на Київському заводі металевих конструкцій у Святошинському районі м. Києва. Закінчив  Ленінградське вище військово-політичне училище, Київський інститут культури ім. О. Корнійчука.

У 1976–1999 рр. служив у внутрішніх військах. Обіймав посади секретаря комітету комсомолу батальйону, помічника начальника політвідділу, начальника клубу, секретаря парткому, заступника командира батальйону, старшого офіцера Головного управління МВС України. Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, заступник командира батальйону з охорони 10-кілометрової зони відчуження. Ліквідатор аварії на ЧАЕС I категорії. Співавтор двох навчальних підручників для внутрішніх військ і книги “Місце подвигу Чорнобиль”. Нагороджений багатьма медалями та відзнакою міського голови м. Києва.

Полковник запасу. Після звільнення в запас працював в Академії державної податкової служби заступником проректора з виховної роботи.

У 2000 році став одним із засновників “Рівненського земляцтва” – зареєстрував Міжнародне об’єднання. На засіданні Ради земляцтва обраний виконавчим директором, обов’язки якого виконує по теперішній  час.

 

Міщенко С.О.Міщенко Сергій Олександрович - кандидат економічних наук, Голова Правління ТОВ "ІЛТА", голова спостережної ради ІК "ІТТ- ІНВЕСТ". Віце-президент МГО «Рівненське земляцтво».

Народився 21 травня 1956 року в смт. Мізоч Здолбунівського району Рівненської обл.. Освіта вища, 1978 р. закінчив Київський університет ім. Т.Шевченка, факультет міжнародних відносин, економіст-міжнародник. Кандидатська дисертація "Статистика світової торгівлі сільськогосподарською і продовольчою продукцією"(1987року). У 1978-1980 рр. - перекладач апарату радника  Посольства СРСР в Народно-Демократичній Республіці Йемен. Економіст Інституту соц.-економічних проблем зарубіжних країн АНУ  (1980-1982рр.), аспірант Інституту економіки АНУ (1982-1985рр.), молодший науковий працівник Ради з вивчення продуктивних сил  УРСР АНУ (1985-1986рр.), науковий працівник, старший науковий працівник Центру дослідження науково-технічного потенціалу АНУ (1986-1990рр.)

 

  • Президент Федерації фехтування України. Член НОК України.
  • Автор 20 публікацій з питань міжнародної статистики, світової торгівлі, розвитку науково-технічного потенціалу.

 

Державні нагороди :

 

  • орден "За заслуги" III ст.;
  • орден "Данила Галицького";
  • Володіє англійською мовою.

 

 

 

 

Скоцик В.Є.Скоцик Віталій Євстафійович - генеральний директор ТОВ «Амако Україна». Віце-президент МГО «Рівненське земляцтво».

Народився 15 березня 1972 року. Закінчив Київський аграрний Університет і Університет штату Індіана Сполучених Штатів в Україні та США. Працював у Великій Британії. У 1998 році отримав ступінь кандидата сільськогосподарських наук, захистивши кандидатську дисертацію на тему: «Селекційно-генетичні фактори формування високої жвавості коней російської рисистої породи». З 2003-го — доктор економіки, професор. 24 листопада 2010 р. обраний почесним членом Відділення аграрної економіки і продовольства Національної академії аграрних наук України. Почесний громадянин Сполучених Штатів, кращий менеджер Великобританії. Нагороджений Знаком Пошани, орденом «За заслуги» III ступеня.          

Член Ради Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств з 2005 р., член Громадської ради при Міністерстві аграрної політики України з 2010 р. Заступник голови Аграрного союзу України з питань технічного і технологічного оновлення галузі й енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії.

З 1997 року працює в «Амако Україна» - компанії, що пропонує інноваційні рішення для українського аграрного ринку. Обіймав посаду технічного директора, займався продажами і маркетингом, а з 2002 року призначений на посаду генерального директора. За підсумками конкурсу «Вибір року-2008» компанію «Амако Україна» визнано кращою з продажу імпортної сільгосптехніки в Україні.

Захоплення - футбол, риболовля, кінний спорт і гірські лижі.

Мрія, яка поки що не здійснилася: «Побудувати ефективний проект, що не має аналогів у світі ні за змістом, ні за масштабами»

Яніцький В.П.Яніцький Василь Петрович – Віце-президент МГО «Рівненське земляцтво».  Народився 14 січня 1973 року в смт Зарічне Рівненської області. Одружений, разом із дружиною Оленою виховує двох синів – Олексія та Вадима. У 1995 році закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка (спеціальність – «правознавство», кваліфікація – «юрист»); у 2003 році в тому самому університеті здобув фах економіста. Кандидат юридичних наук. Заслужений юрист України. Директор ТзОВ «Юридична фірма ”Юр-Агро-Веста”» (1995 р.); директор  ТзОВ «Юридичне бюро ”Промакс”» (1996 р.). У 1998 році склав кваліфікаційний іспит та отримав право займатися адвокатською діяльністю. Із 1998 року – адвокат Адвокатської колегії «Промакс» за сумісництвом. Заступник голови правління закритого акціонерного товариства «Євротек» (1999 р.). Голова правління ЗАТ «Євротек-Холдинг», перейменованого в 2001 році у ЗАТ «Юридична фірма “Євротек”» (2000 р.). Директор ЗАТ «Євротек» за сумісництвом (2001 р.). Депутат Соломянської районої ради м. Києві з 2006р.