Так робляться добрі справи

 


 
Одного гарного дня весняного березня місяця зібралися вельмишановні пани, аби укласти дуже важливу угоду. Як ще 
за часів Богдана (того, що Хмель), вони потисли при зустрічі один одному правиці, вклонилися низенько, посміхнулися  і сіли за круглий стіл (а може, і не круглий) думати-гадати, як то їм  буде краще все облаштувати. На відміну від братів- козаків, наші герої – люди високоосвічені та ерудовані. Тому думати їм довелося недовго, а вийшло ось що.

Аби поглибити традиції взаємодії органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Рівненщини та МГО “Рівненське земляцтво” у сприянні процесу економічного, соціального, духовного та культурного зростання Рівненщини вирішили допомогти в розробках програм розвитку краю, проектуванні інновацій, залученні бізнесових та підприємницьких структур до відбудови, реставрації і захисту пам’яток культури, збереження історичнийх та громадських традицій, довкілля краю, а також здійсненні спортивних та лікувально-оздоровчих заходів, зміцненні контактів Рівненщини і столиці України у суспільно-культурному житті.

Благородна і достойна мета, чи не так? І уклали Рівненська ОДА, обласна Рада та МГО “Рівненське земляцтво” угоду про дружбу та співпрацю на 2005-2006 роки. За звичним сценарієм далі мав би йти її текст, але автор сія матеріалу не переоптяжуватиме шановного читача нудними документами, а коротко розкаже, про що ж там йдеться.

Перш за все, сторони зобовязалися “розкрутити” райони Рівненщини шляхом проведення акцій на кшталт “Мистецтво одного села”, видання збірок колядок і щедрівок та літописних сторінок, створення музею в Будинку земляцтва, друку календаря “Рідні краєвиди”, розвитку туризму, екскурсій в обласний центр та зйомок документально-публіцистичного фільму безпосередньо про райони Рвіненщини.

Не байдужі вельмишановані пани і до обдарованої молоді області. Передбачається вшанування тих персон, хто на це заслужив, їх подальше заохочення, а також влаштування виставки робіт юних талантів.

У сфері спорту планують організувати осередок тенісу України в Рівненській області, побудувати тенісний центр в місті Рівне.

Не гребують наші доблесні лицарі і благодійністю.Вони домовилися про концерти за участю митців – членів земляцтва, допомогу дітям-сиротам ліцею м.Острога у вступі до ВНЗ України, безкоштовне обстеження та лікування хворих з Рівненщини в Київському науково-дослідному інституті серцево-судинної та нейрохірургії ім. М.М.Амосова.

До речі, про медичну сферу. У Рівному планується науково-практична конференція з питань нейрохірургії за участю провідних науковців Києва.

Сторони не забули і про ювілейні дати, втілення екологічних проектів та підтримку історико-краєзнавчих музеїв.

Передбачається розширення контактів земляцтва з діаспорою, рівнянами, що проживають в Києві, а також авторитетними вихідцями з Рівненщини, яких ще й долучатимуть до прогресивної діяльності організації. Отак!

Цю діяльність, в свою чергу, висвітлюватимуть на теле- та радіоканалах, розмістять на сервері Рівненської обласної бібліотеки WEB-сторінку земляцтва, створюватимуть його осередки в регіонах України.

Таку-то добру справу розпочало “Рівненське земляцтво”. А нам, простим смертним, лишається бажати організаторам наполегливості та успіху і сподітися на виключно втішні результати.

 

                                                                                                                                                                       Марина Орел