Рівненщина! Синьоока моя Батьківщина

Земля смарагдових лісів і золотих ланів

тобі вклоняюся низесенько, єдина ,

За те ,що виховала праведних синів!

 

 

Вельмишановні  керівники земляцтв! Вельмишановні гості!

Що може бути миліше рідної землі ? Особливо , коли вона така мальовнича,як Великодня писанка . Коли мова її  - дзвінка і співоча , як джерельце з чистою водою ; люди гостинні і привітні , з хлібом – сіллю у руках , - а всерцях  з милозвучною  піснею . в якій червоними і чорними нітками сплелися радість і журба , любов і туга , загадкова доля і сива історія ...

І все це наша Україна – квітуче Полісся і співоче Погориння, дорога серцю Рівненщина.

Рівненщина посідає одне з перших місць в Україні. нам є чим пишатися. Адже це край першовитоків історії України – перша друкарня де працював Іван федоров , перша слов’янська “Граматика”, яку  Ломоносов назвав “вратами учености”, перша слов’яномовна “Острозька Біблія”. Рівненщина пишається фундаторкою вищої школи в Острозі  Гальшкою Гулевичівною,яка  в  рейтингу найвидатніших жінок світу посідає третє місце після Клеопатри і Жанни Дарк. рівненщина стала притулком і колискою для воїнів УПА. перший президент незалежної України також родом із Рівненщини.Наша мала Батьківщина має величезні родовища бурштину, не випадкоко її називають “бурштиновий край”.

 Головою  “Рівненського земляцтва ” обраний великий патріот свого краю , доктор фізико – математичних наук  професор з одним “ф” , член- кореспондент ІГН НАН України – Микола Якимчук.

Сьогодні  земляцтво нараховує  не віртуальних , а дійсних членів понад 500 чоловік: від студентів, до членів уряду. Поіменно перераховувати не буду. Скажу лише, що  міністр внутрішніх справ – наш, майте на увазі. Чимало корисних справ на рахунку земляцтва, а ще більше необхідно зробити.

 Ні престижні посади, ні почесні звання, ні високі титули не виплекали гордині. не притупили того святого почуття, що всі ми- земляки, дорослі діти свого  краю. Це край наших першовитоків, перших кроків за батьківський поріг, початок тієї стежини,  яка повела нас у велике життя. І де б ми не були, і чим не займались, усіх нас поєднує любов до рідної землі, прагнення прикрасити її добрими справами. Як не просто долати сьогодні на Рівненщині економічну скруту і соціальні негаразди, відроджувати духовні та історичні скарби  рідного краю. Завтрашній день України віримо буде кращий, багатший і щасливий. І це завтра наближають наші земляки своїми трудовими руками, світлим розумом , добрими серцями, сповненими надій на щасливу долю українського народу.

Вітаємо вссіх земляків, бажаємо нових творчих і життєвих звершень, що прислужаться Україні та малій Батьківщині – Рівненщині, куди ніколи не заростуть наші стежки.

 

Щастя Вам і добра! Тож гуртуймося земляки!