Рівненське земляцтво має статус міжнародного

Виконавчий директор МГО “Рівненське земляцтво”, заслужений працівник культури України Святослав Ващук відповідає на запитання газети “ОГО”.

 

-          Рівненське земляцтво за своїм статусом є міжнародним. Тобо, охоплює не тільки земляків, які живуть у столиці, а й за кордоном. Хотілося б, щоб ви розповіли про це детальніше.

Для нашого народу найголовніше сьогодні: національне єднання, взаємна підтримка, віра у краще майбутнє; тому гортуємося у громадські товариства, об’єднання, земляцтва. Не залишилась осторонь і Рівненщина. У грудні 2001 року у Києві зареєстровано МГО “Рівненське земляцтво”. Радує, що його більшість складають відомі політики, діячі культури, науки, мистецтва; вони мають престижні посади, почесні звання. Але високі титули не викликали гордині, не притупили святого почуття, що всі ми – дорослі діти свого краю, -  краю з чудовою назвою Погориння.

Головна мета такого утворення – захист національно-культурних, економічних та соціальних інтересів нашого краю, пропаганда історії, культури, надання допомоги землякам. Засновниками нашого обєднання є:Петро Мельние – ректор Академії державної податкової служби України; Микола Якимчук, професор, член-кореспондент НАН України; Сергій Сегеда, доктор історичних наук; Василь Руденко, голова Національної служби  посередництва і примирення; і я Святослав Ващук, виконавчий директор МГО “Рівненське земляцтво”, заслужений працівник культури України.

Зважаючи на те, що доля закинула наших земляків далеко за межі України, вирішили створити міжнародне обєднання. Згоду на його створення (згідно з статутом) дали представництва, які діють у чотирнадцяти областях України та за кордоном. Представником від Канадської діаспори погодився стати Тарас Солтис – голова наглядової ради СП “Зоря”.

 

-          Рівненське земляцтво за чисельністю велике. Назвіть видатних земляків, посади, які вони обіймають.

Будь-яке обєднання чи організація стають потужними, поповнюються новими людми з часом. Мені приємно констатувати, що потік бажаючих вступити до рівненського земляцтва не міліє. Практично щодня на вул. Саксаганського 4-б (це наш офіс) приходять рівняни, які мешкають у столиці  і за її межами, пишуть заяви про вступ, заповнюють анкети, пропонують свою допомогу. Охоче до нас йде молодь, яка навчається в Києві. До юних ставимося з підвищеною увагою, з розумінням, що наша підтримка дуже важлива.

Назвати всіх видатних членів земляцтва неможливо; з часом вийде книга, де можна буде ознайомитись практично з усіма, хто всупив до нашого обєднання. Насамперед хочу назвати почесних голів МГО “Рівненське земляцтво”: Леоніда Кравчука, першого Президента України, Ігоря Юхновського, Миколу Жулинського – депутатів Верховної Ради України.

До нашого земляцтва зокрема входять: єпископ Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; Борис Гривачевський, відомий публіцист, політичний оглядач УТН; Володимир Цимбалюк, професор, доктор медичних наук, знаний у всьому світі нейрохірург; Олександр Трофимчук, професор, заступник директора інституту досліджень навколишнього середовища; Володимир Чернець, ректор академії керівних кадрів культури і мистецтва; Володимир Сідак, генерал-лейтенант, ректор Національної академії Служби безпеки України; Олександр Трофимчук, народний артист України, та багато інших. Нині в нашому об’єднанні офіційно налічується більше 700 чоловік.

 

-Чи часто збирають земляки, які питання вирішують ?

Періодично збирається Рада земляцтва, яка організовує і координує всю роботу в періоді між зборами (проводяться один раз у рік) Питаннями поточної діяльності займається виконавча дирекція. Регламент регламентом, але позапланові зустрічі також ніхто не відміняє. Адже наші земляки приходять щодня: хтось за допомогою, хтось з ініціативою. Трапляється запитують: “А що я буду мати з того, коли вступлю в земляцтво ?” Відповідаю лаконічно і відверто: наша організація не прибуткова, тому “золоті гори” обіцяти не можемо. Але, якщо це у наших можливостях, підставляємо плече.

Жителька Рівного пані Оксана приїхала до Києва лікувати доньку. Щоб поставити її на ноги, треба було заплатити понад п’тдесят тисяч гривень. Звісно, таких грошей вона не мала. Пройшоа коло митарств і всюди отримала відмову допомогти. Рівненське земляцтво повернуло цій жінці надію. Ми звернулися з листами до окреми організацій, які погодилися провести курс лікування.

Ще один наочний приклад. На огляді колективів  художньої самодіяльності нашої області ми побачили тендітну дівчинку з неповторними вокальними даними. Зацікавилися: звідки, хто? Виявляється живе в одному з сіл Млинівського району;Іванка прагне навчатися, але батьки не мають змоги платити. Рада нашого земляцтва вирішила: не пропадати таланту дівчинки, її голосу від Бога. Звернулися з клопотанням до ректора одного із ВНЗ прийняти на державне навчання.

Наша сила згуртованості, прагнення прийти на допомогу один одному. Цим гаслом керуємося повсякчас. Отож якщо почуваєте себе у столиці одиноким, заходьте до нас !

 

-          Рівненське земляцтво підтримує дружні зв’язки з іншими земляцтвами ?

Підтримуємо тісні зв’язки із земляцтвами всіх областей через координаційну раду земляцтв України. Передача повноважень координатора відбувається щоквартально. На засіданнях обмінюємося досвідом діяльності, організовуємо “круглі столи”, виїжджаємо в регіони.

 

-          Пане Святославе, ви підтримуєте офіційні стосунки з органами влади області ?

Вже підготовлені проекти угоди з рівненськими обласною та міською радами, а також містами та районами області. Найближчим ачсом відбудеться їх підписання. Головою координаційної ради обраний голова облдержадміністрації Микола Сорока. Торік підписали угоду про співпрацю вісх земляцтв з міським головою столиці Олександром Омельчинком.

 

-          Ваші побажання, звернення до тих, хто працює в Києві, але поки ще неє членом земляцтва.

Рада “Рівненського земляцтва” запрошує всіх, незалежно від займаної посади, партійної приналежності чи віросповідання, вступати до обєднання. Не тільки тих, хто проживає в Києві, а всіх тих, хто знаходиться далеко за його межами, в тому числі за кордоном. Можна подаватизаяви особисто або колективом. Листи надсилати за адресоюм. Київ-01133, пров. Лабораторний, 1 оф. 274-275 , тел: 522-85-77     E – mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.